.Index Actualitate Administratie

”Familia joacă fotbal”, duminică la Petroșani

”Familia joacă fotbal”, duminică la Petroșani. Primăria Municipiului Petroșani și AJF Hunedoara vă invită la cel mai captivant eveniment sportiv familial – Turneul de Fotbal în Familie 3*3! Este timpul să vă alăturați împreună cu cei dragi pentru a vă demonstra abilitățile pe terenul de fotbal.

Meciurile vor fi pline de energie și pasiune, având o durată de 8 minute fiecare. Fie că sunteți mamă, tată, copil sau bunici și nepoți, acesta este momentul perfect să vă formați echipa și să vă înscrieți în competiție.

Pentru a participa, membrii echipei trebuie să aibă vârsta cuprinsă între 7 și 14 ani, astfel încât să puteți crea legături puternice și să vă bucurați de o experiență memorabilă împreună.

Și nu uitați, toate familiile participante vor fi premiate! Locurile întâi, doi și trei vor fi răsplătite cu premii speciale, așa că pregătiți-vă să vă dați totul pe teren și să vă bucurați de spiritul competitiv într-o atmosferă plină de veselie și bucurie familială.

”Duminică 12 mai, începând cu ora 11:00, ne vedem în Centrul Civic al municipiului Petrosani, sărbătorim Ziua Internațională a Familiei. Hai alături de familia ta, să ne bucurăm de fotbal. Regulament: pot participa băieți între 7-14 ani împliniți și fete între 7-14 ani împliniți. În rolul de Tata și Mama pot intra în joc și Bunicul sau Bunica; timpul de joc: maxim 8 minute; o echipă este desemnată câștigătoare dacă înscrie două goluri mai mult ca echipa adversă, sau are un gol mai mult marcat la finalul celor 8 minute; dacă la finalul celor 8 minute scorul este egal, se vor executa lovituri de departajare din poartă în poartă fără portar. După seria de 3, dacă nu avem o echipă câștigătoare, vor executa din nou câte unul, până când o echipă înscrie un gol mai mult ca echipa adversă. Suprafața de joc este 20 / 10 metri, cu porți mici de 1 metru; nu există offside și portar (regulamentul miuței din copilărie). Înscrierile se vor face online prin completarea formularului de înscriere, dar si începând cu ora 9:30 la cortul special amenajat din apropierea terenului de joc, iar împerecherea echipelor înscrise se va face la ora 10:00, urmând să se joace în sistem eliminatoriu, până la semifinale, finala mică și finala mare”, informează reprezentanții CSM Jiul Petroșani.